Tepelná čerpadla využívají tepelnou energii z okolního vzduchu. Není třeba hlubinných vrtů k funkčnosti tohoto typu čerpadla, které pokryje většinu nároků na vytápění vašeho domu. Pro pokrytí zimních dnů s velmi nízkou teplotou vzduchu vypomůže čerpadlu doplňkový zdroj. Ten může být součástí samotného čerpadla, nebo k němu lze připojit samostatnou jednotku (např. elektrokotel, krb, solární panel). Čerpadlo Vzduch – Voda lze zapojit do stávajícího topného systému. Je vhodné do všech objektů. Je snadno instalováno venku nebo uvnitř stavby za nižší pořizovací náklady než ostatní typy.

V nabídce máme tyto produkty:

 

SMARTTERM BOX

„Moderní český kompakt s elektronickým vstřikováním a internetem“

Tepelné čerpadlo Box je velmi účinný a eko­nomický zdroj vytápěni, chlazení a ohřevu teplé užitkové vody. Žádaná kompaktní konstrukce z nerezových materiálů je určena pro venkovní instalaci a neomezuje prostor uvnitř objektu. Díky použitým tichým kompresorům a nízko hluč­ným ventilátorům lze bez obav umístit zařízení i v husté zástavbě.
Celá výkonová řada je osa­zena EC ventilátory s plynulou regulací otáček. Nízká pořizovací cena instalace zaručuje rych­lou návratnost investice i u domů s malou tepelnou ztrátou. Tepelné čerpadlo Box Air je držite­lem cen Grand Prix For Arch a Čestného uznání Aqua Therm.

Podrobně o tomto produktu.

 

SMARTTERM EASY

„Nejžádanější splitové čerpadlo s ohromující užitnou hodnotou“

Tepelné čerpadlo Easy představuje výbornou volbu ekonomického a ekologického zdroje tepla/chlazení a ohřevu TUV s vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty. Splitová (dělená) konstrukce přináší své tradiční výhody v podobě ultra tiché vnější jednotky a ochranou hlavních částí tepelného čerpadla uvnitř objektu. Přestože se jedná o cenově nejpříznivější nabídku splitového tepelného čerpadla na tuzemském trhu, je vybaveno velmi kvalitním, tichým a odolným kompresorem Sanyo a již v základní konfiguraci nabízí to nejpodstatnější: vyspělou technologii elektronického řízení vstřikování chladiva, ekvitermní regulaci a v duchu tradice značky všechny komponenty od renomovaných světových výrobců. Široká nabídka volitelného příslušenství umožní dovybavit sestavu dle konkrétního požadavku, včetně desuperheateru pro vysokou účinnost ohřevu TUV, připojení na internet a záruky 7 let.

Podrobně o tomto produktu.

 

SMARTTERM AIR

„Vysoce kvalitní čerpadlo splitového typu pro nejnáročnější podmínky“

Air je mimořádně kvalitní zdroj tepla respektive chladu s vynikající účinností a velmi vyspělou technologií. Je vybaven speciálním kompresorem Copeland řady ZH vyvinutým pro použití ve výkonných typech tepelných čerpadel, pracujících v nejnáročnějších podmínkách provozu. Výsledkem je velmi vysoký topný faktor tepelného čerpadla, který se běžným typům vzdaluje především při nízkých venkovních teplotách vzduchu a požadavku na vyšší výstupní teplotu topné vody. Air je excelentní výrobek určený pro nejširší použití. Tradičně široká volitelná výbava umožňuje konfiguraci zařízení pro velké spektrum aplikací. Provedení se dvěma kompresory pokryje tepelnou ztrátu objektu až do 36 kW.

Podrobně o tomto produktu

 

SMARTTERM AIR COMBI

„Kvalitní inverter split s vestavěným zásobníkem TV“

Air Combi je nejčerstvější novinka mezi tepelnými čerpadly vzduch voda značky Smartterm reprezentuje oblíbenou koncepci „vše v jednom“ s integrovaným nerezovým zásobníkem teplé vody o objemu 170 l. Jde se o splitové tepelné čerpadlo s nejmodernějším BLDC dvourotačním kompresorem, vybavené plynulou regulací topného výkonu, s řízením EC ventilátoru a oběhového čerpadla topné vody. Díky specifickému systému ohřevu teplé vody nabízí Air ISC mimořádné využití zásobníku: k dispozici je až 150 l horké vody s teplotou přesahující 50°C. Bezkonkurenční je originální splitová konstrukce s kompresorem umístěným ve vnitřní jednotce. Toto řešení přináší ochranu hlavních částí tepelného čerpadla před venkovním prostředím a zjednodušení montáže. Vnější jednotka je rozměrově úsporná a díky absenci kompresoru extrémně tichá a lehká, vhodná také pro zavěšení na stěnu objektu bez nebezpečí vibrací. Tepelné čerpadlo vykazuje všechny znaky tradice značky Smartterm: nejmodernější technologii s vysokou účinností, špičkovou regulaci, masivní konstrukci s dlouhou životností a širokou volitelnou výbavu. V tomto případě navíc s velmi malými prostorovými nároky na strojovnu a umístění vnější jednotky.

Podrobně o tomto produktu.